top of page

Pierwszy w historii Polski

BOOTCAMP

SAMORZĄDOWY

 
 

Szczecin, 27-28 maja 2022

APLIKACJA NA DODATKOWE MIEJSCA DO 13 MAJA

Anchor 1

ORGANIZATORZY WYDARZENIA

znak_miasto.jpg

URZĄD MIASTA
SZCZECIN

dss_2022.jpg

DNI SAMORZĄDU
SZCZECIN 2022

Logo_1.jpg

AKADEMIA WIEDZY
OBYWATELSKIEJ

O Bootcampie Samorządowym

Jeżeli chcesz nauczyć się tego jak skutecznie i odpowiedzialnie zmieniać rzeczywistość w swojej lokalnej społeczności, to Bootcamp Samorządowy jest miejscem dla Ciebie. Przez 2 dni 40 uczestniczek i uczestników naszego wydarzenia będzie miało okazję zdobywać wiedze i umiejętności, które pomogą im jeszcze skuteczniej wpływać na swoją lokalną społeczność. To wszystko pod okiem wyjątkowych ekspertów i w apartyjnym, samorządowym duchu, który przyświeca Urzędowi Miasta Szczecin i Akademii Wiedzy Obywatelskiej. Na wydarzeniu jest miejsce dla wszystkich szukających narzędzi do zmiany na lepsze przestrzeni wokół siebie, niezależnie od poglądów.

Dla kogo? Dla licealistów i maturzystów ze Szczecina i okolic.

Kiedy i gdzie? Od 27 do 28 maja w Szczecinie.

Jaki koszt? Wydarzenie jest darmowe,

GOŚCIE SPECJALNI WYDARZENIA

krzystek foto.jpeg

Prezydent Miasta Szczecina
PIOTR KRZYSTEK

kprp_Bronisław Komorowski.jpg

Prezydent RP
BRONISŁAW
KOMOROWSKI

kubiak foto.jpeg

Założyciel Akademii Wiedzy Obywatelskiej
BARTOSZ KUBIAK

OGŁOSZENIE KOLEJNYCH GOŚCI JUŻ 12 MAJA

APLIKACJA NA DODATKOWE MIEJSCA DO 13 MAJA

Gdzie się spotkamy?

Willa Lenza.jpeg

Bootcamp Samorządowy odbędzie się w wyjątkowym miejscu na mapie Szczecina. Spotkamy się w Willi Lentza. To tu swoją siedzibę ma szczególna dla miasta instytucja kultury, która stawia sobie za cel twórczą interpretację historii i dziedzictwa miejsca wyjątkowego zarówno dla dawnej jak i współczesnej kultury mieszczańskiej Szczecina.

Spotkamy się także w przestrzeni  Centrum Żeglarskiego,  które powstało w 2008 roku i od tego czasu aktywnie działa na rzecz upowszechnienia wśród dzieci i młodzieży turystyki wodnej i żeglarskiej. Dzięki rozbudowie i po zmianach administracyjnych to największy i jedyny tego typu ośrodek żeglarski w całej Polsce i euroregionie.

CŻ_logo_pion kolor.jpg

Co będzie się działo?

Na wydarzeniu uczestniczki i uczestnicy wezmą udział w serii warsztatów obejmujących różne aspekty działania samorządu i aktywizmu lokalnego. Stawiamy na angażujące i aktywne formy nauki i dwa dni wydarzenia będą pełne działania w grupach pod okiem wyjątkowych ekspertów. W programie wydarzenia znajdą się:

Warsztaty: Megatrendy - Miasta Przyszłości

Warsztaty: Organizacja imprez miejskich na przykładzie
The Tall Ship Races

Sesja rozwoju projektów społecznych: Samorządowy Social Dragons' Den

Dlaczego warto wziąć udział?

Po dwóch dniach pracy uczestniczki i uczestnicy wyjdą z wydarzenia zainspirowani oraz wzmocnieni nową wiedzą i znajomością narzędzi, które pomogą im rozwijać swoją aktywną postawę.

DSC07956 (1).jpg

INSPIRACJA

Wydarzenie zgromadzi wyjątkowych specjalistów z zakresu samorządności i aktywizmu społecznego w Polsce. Będą to między innymi politycy samorządowi, aktywiści, czy działacze NGOs, którzy przyjadą podzielić się swoimi doświadczeniami z gronem uczestników Bootcampu i zainspirować ich do działania.

Wszystko będzie się odbywać w formule otwartości i szacunku, tak aby uczestniczki i uczestnicy Bootcampu mogli rzeczywiście dobrze poznać gości naszego wydarzenia i wynieść z tego przeżycia jak najwięcej.

WIEDZA I UMIEJĘTNOŚĆI

Dzięki pomocy naszych partnerów oraz gości będziemy szkolić uczestników z zakresu tworzenia projektów społecznych, pracy samorządowej, czy kształtowania ścieżki kariery w przestrzeni publicznej w Polsce i za granicą na poziomie lokalnym.

Będziemy także przekazywać wiedzę i wartości naszej fundacji dotyczące znaczenia służby cywilnej, pracy nad instytucjami państwa i walce o apolityczny sektor publiczny.

DSC07793 (1).jpg
DSC08052 (1).jpg

SPOŁECZNOŚĆ

Kluczowym elementem wydarzenia jest społeczność, którą tworzyć będą jego uczestnicy. Od razu po zakończeniu Bootcampu wszyscy zostaną wdrożeni do Programu Absolwenckiego.

W ramach programu wszyscy uczestnicy otrzymają pomoc w kształtowaniu swojej dalszej ścieżki kariery i będą mogli liczyć na wsparcie mentorów. 

Masz pytania?

bottom of page