top of page

Pierwsza edycja

brandmark-design.png

Warszawa, xx-xx czerwca 2023

APLIKUJ NA WYDARZENIE

O Policy Leadership Academy

Policy Leadership Academy (PLA) to trzydniowy program skupiony wokół idei sprawnego państwa i tworzenia skutecznych polityk publicznych. Idąc za Celem 16 Agendy Zrównoważonego Rozwoju ONZ kraje członkowskie powinny dążyć do wzmacniania swoich instytucji. PLA jest pierwszym wydarzeniem Akademii Wiedzy Obywatelskiej, które bezpośrednio skupia się na kształceniu kadr, w przyszłości  mogących zasilić służbę cywilną naszego kraju. 

Kogo szukamy?

Osób w wieku 21 - 26 lat, które chcą nabyć umiejętności pozwalające na profesjonalne kształtowanie polityk publicznych.

Asystentów i asystentek parlamentarzystów

Aktywistek i Aktywistów

Przedsiębiorców i przedsiębiorczyń społecznych

Naukowczyń i naukowców

APLIKUJ NA WYDARZENIE

Dlaczego warto wziąć udział?

Po dwóch dniach pracy uczestniczki i uczestnicy wyjdą z wydarzenia zainspirowani oraz wzmocnieni nową wiedzą i znajomością narzędzi, które pomogą im rozwijać swoją aktywną postawę.

IMG_9926.JPG

WIEDZA

Program PLA pełen jest paneli, warsztatów oraz dyskusji z wiodącymi postaciami życia publicznego, naukowcami reprezentującymi najlepsze ośrodki badawcze polityk publicznych na świecie oraz profesjonalistów, posiadających ogromną wiedzę na temat praktyki policymakingu.

Głównym celem teoretycznej części programu  jest wyposażenie uczestników w wiedzę i narzędzia, które znacząco zwiększą ich możliwości w zakresie tworzenia polityk publicznych oraz promocja wartości związanych z ideą profesjonalnego i sprawnego państwa.

UMIEJĘTNOŚĆI

Centralnym elementem PLA będzie sesja projektowania polityk publicznych,  prowadzona według naszego formatu warsztatów FuturePL. Uczestnicy zostaną połączeni z doświadczonymi mentorami, z którymi opracują propozycje rozwiązań realnych problemów dotykających Polskę.

 

Pozwoli to na przekucie uzyskanej wiedzy w umiejętności transferowalne do różnych ścieżek rozwoju, takie jak kompleksowe badania, rozwiązywanie problemów czy systemowe patrzenie na wyzwania stojące przed Polską.

IMG_0383.JPG
IMG_8459.jpg

SPOŁECZNOŚĆ

PLA to przede wszystkim Wy - 50 osób, które wiążą swoją przyszłość z sektorem publicznym i chcą rozwijać się w dziedzinie polityk publicznych oraz rozwiązywania problemów społecznych.

 

Ważną częścią Akademii jest łączenie młodych osób pochodzących z różnych środowisk, które są zaangażowane w działalność publiczną.

Masz pytania?

bottom of page